pergamen

Byliny, masti, atd.


Byliny, masti, atd.

Dřív než nastane čas antibiotik, chirurgických úkonů, kortikoidů, atd.

Je praktické zkusit sílu bylin, mastí, krémů a klíďo i vitamínů a různých pomocných čistidel. Zkrátka se nebát udělat pro sebe i tělo přijatelnější variantu. Když dojde na tvrdší reakce těla jako je horkost a horečka, je čas antibiotik a spol., tady už potřebuje tělo pomoci silnějším arzenálem. Byliny potřebují čas a ten když není, nemá cenu se snažit, ale je čas zachraňovat.

Možnosti

Z bylin si můžete dělat lektvary (louhování v alkoholu) nebo vylouhovat v horké vodě (čaj) nebo v oleji, sádle. Ať si říká kdo chce, co chce, je velmi praktické nic nevařit. KIidně zahřát, ale nevařit. Co se týká kořenů (u kterých je doporučeno vařit min. 2 minuty), je mnohem efektivnější je dát na nějaký čas do alkoholu. 

Lepší pít nebo natírat?

Ve většině případů je lepší natírat než pít. Přes kůži se dostává do těla silnější varianta, než kterou je člověk schopen pozřít. 

Vnější a vnitřní použití

Lektvarové mazání: 1) Lesana, Alpa, vodka 2) Olej, sádlo (u tohoto způsobu je nutné zahřívat 30 až 40 min a je velmi potřeba hlídat teplotu, nesmí být vysoká - schopnost udržet v tekutině vlastní prst)

Vnitřní použití: 1) vodka, gin, slivovice 2) u čajů (zalití vařící vodou -> nechat 20 až 30 min a zcedit)

 


V této rubrice zatím nejsou žádné článkyV rubrice Byliny, masti, atd. nejsou žádné další články


DARNES dragon
pergamen